Čistenie kobercov a nábytku – tepovanie

Pri odstraňovaní fľakov a nečistôt z kobercov a látkových povrchov je najdôležitejšia kombinácia troch faktorov:

  • použitej techniky
  • špeciálnych čistiacich prípravkov
  • skúseností

Zabezpečujeme čistenie kancelárskych stoličiek, kresiel, sedačiek, kusových kobercov ale aj celých kobercami pokrytých podlaží.

Druhy tepovania podľa použitej techniky

  • extrakčná technika – vlhký postup
    Každému tepovaniu predchádza vysávanie s vibračným vysávačom. Stroje na báze extrakčného čistenia pracujú tak, že voda s čistiacim saponátom je pod tlakom vháňaná do čistenej plochy a následne i s nečistotami vysávaná späť do zberného tanku prístroja. Vďaka tomuto systému čistenia nedochádza k nadmernému opotrebovaniu kobercov a vytrhávaniu vlasu. Tento spôsob naopak vlas regeneruje a navracia ho do pôvodnej polohy. Náročnejší spôsob spočíva v použití jednokotúčového stroja - rotačnej kefy, ktorá naruší i tú najhoršiu nečistotu. Napriek tomu, že sa jedná o mokré tepovanie, koberce nie sú premočené a po pár hodinách sú suché.
  • extrakčná technika – suchý postup (s práškom)
    Pred každým tepovaním vysávame s vyklepávacím vysávačom. Nepoužíva sa voda so saponátom, ale špeciálny čistiaci prášok, a teda koberec ostáva suchý.

Na čistenie kobercov sa využívajú oba postupy, a to podľa želania klienta a hĺbky znečistenia čistených povrchov.
Tepovanie sedacích súprav je podobné ako pri kobercoch, ale sa používajú iné nástavce na hubice. V prípade silného znečistenia – napr. na verejných miestach, alebo od srsti domácich miláčikov, je možné použiť aj rotačné kefy, ktoré podstatne znásobia účinnosť čistenia.